1. d'konomi Dijital Para Zirvesi Konuşmacıları

 

Dr. Ömer Fatih SAYAN

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı

Doğum Yeri: İstanbul
Doğum Tarihi: 10.06.1977
Öğrenim: İstanbul Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Elektronik Mühendisliği Bahçeşehir
Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Hukuk Bölümü Oxford Üniversitesi St Antony’s School Diplomasi Eğitimi
Yüksek Lisans: Münih Teknik Üniversitesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği İstanbul Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Biyomedikal Mühendisliği
Doktora: İstanbul Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Biyomedikal Mühendisliği
Önceki Görevi: 1995 yılında iş hayatına İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde atılan Sayan, üniversite eğitiminin ardından ise Türkiye, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde sektörle ilgili özel şirketlerde çip üretimi, cep telefonu dizaynı ve AR-GE alanlarında çalıştı.

Silikon Vadisi İnsiyatifinde görev alarak girişimcilik konusunda çalışmalarda bulunan Sayan, Türkiye ve Almanya’da çeşitli üniversitelerde Bilişim Hukuku ve Bilişimde Yeni Trendler konularında dersler verdi. Ömer Fatih Sayan’ın, araştırma konularıyla ilgili çeşitli konferanslar ve bilimsel dergilerde yayımlanmış çok sayıda makaleleri bulunuyor. 2007-2014 tarihleri arasında Başbakanlık Müşavirliği ve Başbakan Başmüşavirliği görevinde bulundu.
Yabancı Dil: İngilizce, Almanca, Fransızca
Medeni Durum: Evli – 2 çocuk babası

Doğum Yeri: İstanbul Doğum Tarihi: 10.06.1977 Öğrenim: İstanbul Üniversitesi, Mühendislik...

Dr. Ömer Fatih SAYAN

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı

Ömer Abdullah KARAGÖZOĞLU

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı

Doğum Yeri: Glasgow, İskoçya
Doğum Tarihi: 1975
Öğrenim: Doğu Akdeniz Üniversitesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği
Önceki Görevi: 2002 ve 2004 yılları arasında İSKİ’de yazılım mühendisi olarak görev yapan Karagözoğlu, 2004’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirketlerden ve teknoloji üreten
BELBİM’de sırasıyla; Yazılım Mühendisi, Proje Mühendisi, Proje Yöneticisi, Uygulama Destek Şefi ve Bilgi Sistemleri Şefi gibi görevleri yürüttü. 2016 yılında BELBİM’den ayrılarak BTK’da Başkan Danışmanı ve Kurul Üyesi olarak kariyerine devam etmiştir.
Yabancı Dil: İngilizce

Doğum Yeri: Glasgow, İskoçya Doğum Tarihi: 1975 Öğrenim: Doğu Akdeniz...

Ömer Abdullah KARAGÖZOĞLU

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı

Musa SAVAŞ

d'konomi Kurucusu ve Zirve Başkanı

1969 yılında Beypazarı’nda (Ankara) doğdu. Bigadiç Cumhuriyet Lisesi’nin (Balıkesir) (yeni ismiyle Bigadiç Anadolu Lisesi) 1985 yılında bitirdi. Eğitimine bir süre ara verdi. 1997 yılında Erciyes Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümü’nden (Kayseri) mezun oldu.

1983 yılında Amstrad marka bilgisayarla tanışarak Bilişimin hızlanmaya başlayan dünyasına adım attı. Bildiklerini paylaşma arzusu 1990 yılında Bilişim Medyasına girmesine sebep oldu. Bilgisayar Datamation, BYTE, PC World, Computerworld, Gamepro, PC Life, Computerlife, Pc Games Life, Net Life, PC Time, PC Kids, PC Magazine, Electronic Gaming Monthly dergilerinde editörlükten imtiyaz sahipliğine kadar birçok kademede çalıştı. Girdiği günden beri Bilişim Medyasından hiç kopmayan Musa Savaş, 2006 yılından beri haftalık ekonomi dergisi Para’ya bilişim ekonomisi konularında yazılar yazmaktadır. Musa Savaş, ülkemizin en büyük sivil toplum örgütlerinden olan Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından 2006 ve 2007′de iki defa “Yılın Bilişim Yazarı” seçildi.

2015 yılında, siber güvenlik ülkemizin gündemine kamu yönetimi nezdinde de girince bu alanın sağlıklı bir sektör olması için neler yapılması gerektiğine yoğunlaştı. “Siber uzay var oldukça, siber güvenlikte var olacak” düşüncesiyle 2016 yılında Locard Global Cyber Security Summit etkinliğinin kurucuları arasında yer aldı. 2017 yılında da e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri platformunu kuran Musa Savaş, Siber Güvenlik Sektörünün paydaşları olan; alıcılar, üreticiler, üniversiteler, medya, STK’lar ve kamu karar vericilerini bir araya getirerek sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyor.

Uydu teknolojilerinin bilişim ile yakınsaması, özellikle de telekomla olan yakınsamanın nasıl evrileceğine olan merakı, bu alana yönelik olarak düşünülen Satcom Vision‘un kurucuları arasında olmasına yol açtı. 2018 yılında Satcom Vision etkinliğini hayata geçirerek sektörler arasındaki yakınsamaya katkıda bulunuyor.

Sektörün sağlıklı haber almasına katkı sağlamak için Mayıs 2019‘da Maramiro (Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma Haberleri) isimli siteyi yayın hayatına geçirdi.

Salgın sürecinde hızla artan video konferanslara, farklı bir yaklaşım getirmek gerektiği düşüncesinden hareketle, “Teknoloji dünyasının dijital gündemi” sloganıyla, internet sitesi, video konferanslar ve YouTube kanalı olmak üzere üç ayaklı bir yayın platformu olarak Dijital Gündem‘i Nisan 2020‘de yayın hayatına soktu.

1998 yılında kurulan fikir babası ve kurucu üyesi olduğu, eski ismiyle Bilişim Muhabirleri Derneği, 2017‘de değişen yeni ismiyle Bilişim Medyası Derneği (BMD) başkanlığına Nisan 2013’de seçilen Musa Savaş, hâlen “Serbest” Bilişim Yazarlığı yapmakta ve Para dergisine yazılar yazmaktadır.

Tek uğraşı; gazetecilik yapmaya çalışmak ve yazılar yazmak, milleti ve ülkesi tehdit edildiğinde savaşmaktır. Hepsi bu.

1969 yılında Beypazarı’nda (Ankara) doğdu. Bigadiç Cumhuriyet Lisesi’nin (Balıkesir) (yeni...

Musa SAVAŞ

d'konomi Kurucusu ve Zirve Başkanı

Prof. Dr. Sadi UZUNOĞLU

Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi

1960 doğumlu olan İ. Sadi Uzunoğlu, Uludağ Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü mezunudur. 1985’te İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak başlamış ve 2001 sonuna kadar İktisat Doçenti olarak görev yapmıştır. Akademik kariyerini 2004 Ocak’tan itibaren Trakya Üniversitesi İİBF’de profesör ve bölüm başkanı olarak çalışma yaşamına devam etmektedir. Uzunoğlu her hafta iki kez Bloomberght’de ekonomi programına düzenli konuk olarak katılmaktadır.

Uzunoğlu’nun, şu anda piyasada bulunan kitapları: “Para ve Döviz Piyasaları”, “Temel Ekonomi”, “Finans Matematiği Çalışma Kitabı, HP Uygulamalı” “Güncel Ekonomik Sorunlar : Dünya Ekonomisi”, “Güncel Ekonomik Sorunlar : Global Kriz”, “Yeni Başlayanlar İçin Bankacılık”, “Yeni Başlayanlar İçin Ekonomi” “Çağ Atlamada Yeni Dönem”; “Ekonominin Temelleri” çeviri kitabın editörü…

• 1960 doğumlu olan İ. Sadi Uzunoğlu, Uludağ Üniversitesi İİBF...

Prof. Dr. Sadi UZUNOĞLU

Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi

Elif Hilal UMUCU

Chainlink Labs Türkiye Sorumlusu

Elif Hilal Umucu 10 yaşında kendi alfabesini geliştirerek, yazılarını şifreli yazmaya başlamıştır. Bu alfabenin aslında kriptografi olduğunu lisede öğrenmiştir ve 17 yaşında şifreleme yöntemleriyle Blockchain alanında kendini geliştirmeye karar vermiştir! Kendisi gibi düşünen ve aynı konularda uzmanlaşmak isteyenleri aynı çatı altında toplamak için global bir organizasyonu kurdu ve henüz üniversite öğrencisiyken Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nde blockchain üzerine çalıştı. Şu anda Chainlink’te blockchain teknolojisini bir yaşam tarzı haline getiren Elif Hilal,akıllı sözleşmeler, dijital kimlikler ve blockchain teknolojisinin getireceği yenilikler üzerine bir kariyer çiziyor.

Elif Hilal Umucu 10 yaşında kendi alfabesini geliştirerek, yazılarını şifreli...

Elif Hilal UMUCU

Chainlink Labs Türkiye Sorumlusu

Öğr. Gör. Avukat Özge Evci ERALP

Başkent Üniversitesi Öğretim Görevlisi

2005 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş ve Avukatlık stajının ardından  Ankara Barosu’na kaydolmuştur. 2006 yılından bu yana bilişim hukuku alanında Avukatlık yapmaktadır.

Gazi Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmıştır.

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Dijital ve Sosyal Medya Pazarlama Yönetimi Eğitimi, Ankara Üniversitesi Bankacılık ve Ticaret Hukuku Enstitüsü’nde hukuk çevirisi eğitimi almıştır.

Türk Patent ve Marka Kurumu’na kayıtlı marka ve patent vekilidir.

 

Uzun yıllar Ankara Barosu Bilişim Kurulu ve Bilgi İşlem Merkezi üyeliği yapmıştır. Ankara Barosu Bilişim ve Hukuk Dergisi ile Ankara Bar Review dergilerinde editor olarak görev almıştır.

2018 yılında Dijital Reklamcılığın Teknik, Hukuki ve Vergisel Boyutu isimli kitabını yayınlamıştır.

İnternet, Medya ve Bilişim Federasyonu ile “Okullarda Güvenli İnternet” ve “Sivil Toplum Kuruluşları’na Sosyal Medya Eğitimi” Projelerinde çok sayıda kuruluşa İnternet Hukuku eğitimleri vermiştir.

Başkent Üniversitesi’nde Bilişim Hukuku ve Ankara Üniversitesi’nde Mesleki Bilgisayar-UYAP, derslerinde öğretim görevlisidir.

2006 yılından bu yana Kişisel Verilerin Korunması uyum süreçlerinde yer almakta ve eğitimler düzenlemektedir.

2005 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş ve Avukatlık...

Öğr. Gör. Avukat Özge Evci ERALP

Başkent Üniversitesi Öğretim Görevlisi

Bünyamin EMEÇ

XROXO – XBOTEX - STOCK ACADEMY CO-FOUNDER / CEO

2006 yılında Dijital Medya ve Reklamcılık alanında faaliyet gösteren MB Türkeli Medya LTD ŞTİ kurdu ve yönetti. VR, AR, 3D alanlarında çalışmalar yaptı.

2016 Yılında T90 Blockchain Consortium’u kurarak Türkiyede blockchain meraklıları ve yazılım şirketleriyle yuvarlak masa toplantıları yaptı ve 2018 yılında T90 Türkiye Blockchain Teknolojileri derneğinin kurucu başkanlığını yaptı. Üniversitelerde ve İş dünyasına sektörel toplantılarla Blockchain, kriptopara, web 3.0, web 4.0 hakkında seminerler verdi.

2017-2019 Felixo Teknoloji AŞ (Felixo Exchange) kurarak uluslararası alanda güvenli kriptopara alım satım platformunu kurdu.

2019’da Xbot Teknoloji AŞ’yi kurarak türev piyasalarda kaldıraçlı otomatik işlem yapan robot geliştirdi ve hala bu işi devam ettirmekte ve algoritmalaar geliştirmektedir.

2019’un başlarından beri üzerinde çalıştığı Merkeziyetsiz Metaverse/Omniverse projesi olan XROXO’yu geliştiriyor.

2022 Yılında Türkiye Metaverse Platformu ve Sodimer Derneğinde aktif görev almaktadır.

2006 yılında Dijital Medya ve Reklamcılık alanında faaliyet gösteren MB...

Bünyamin EMEÇ

XROXO – XBOTEX - STOCK ACADEMY CO-FOUNDER / CEO

Buğra AYAN

Web3 Teknolojileri Derneği Başkanı

Buğra Ayan 1989 yılında Erzurum’da doğmuştur. Lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde, yüksek lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Bilişim Ensitütüsü’nde tamamlamış ve doktora çalışmasına Gazi Üniversitesi Bilişim Enstitüsü’nde devam etmektedir. Evli olan Ayan’ın Bilge ve Gökalp isimli iki çocuğu bulunmaktadır. Türkiye Bilişim Derneği Bilişim Hizmet Ödülü ve Udemy En İyi Eğitmen ödülü bulunan Ayan Web3 Teknolojileri Derneği Başkanlığı görevini yürütmektedir. Yayınlanan Kitaplar İnternet Sırları(2009) Mobil Uygulama Geliştirme(2015) Sosyal Ağlar Tarihi(2016) Girişimcinin Başucu Kitabı(2017) Çocuklar için Python Programlama(2018) Miniklerden Dijital Sorular(2018) Erzurumla Kodluyorum(2018) Eyvah Çocuğum Dijital (2019) Uygulamalarla Artırılmış Gerçeklik (2020) Algorand ile Blokzincir Geliştirme (2021) Covalent API ( 2021 ) Dijital Varlık Sözlüğü (2021) Moonbeam ile Akıllı Kontrat Geliştirme ( 2021 )

Buğra Ayan 1989 yılında Erzurum’da doğmuştur. Lisans eğitimini Karadeniz Teknik...

Buğra AYAN

Web3 Teknolojileri Derneği Başkanı

Dr. Gökçe PHILLIPS

Crypto Index Series CEO'su ve Kurucu Ortağı

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği lisansı sonrası, İngiltere’de York Üniversitesi’nden yüksek lisans ve doktora derecesine sahip olan Dr. Phillips, İsviçre, Birleşik Krallık, Türkiye ve Dubai’de Yazılım Mühendisi, Proje Yöneticisi ve Takım lideri olarak IT, Lojistik ve Finans sektörlerinde çalışmıştır.

Thomson Reuters’ın (şu anki adıyla Refinitiv) Cenevre, Dubai ve Londra ofislerinde çalışan Dr. Phillips, firmanın finansal teknoloji ürünlerinden ilham alarak, Kripto Para Piyasalarındaki varlık yöneticileri ve teknoloji sağlayıcıları için veri, alım-satım ve portföy alanı genelinde standardizasyon ve tek kanaldan hizmet ihtiyacını karşılamak için Crypto Index Series’i kurmuştur. Merkezi Londra’da olan Crypto Index Series’in ODTÜ Teknokent bünyesinde de yazılım ekibi bulunmaktadır.

Gökçe Phillips, bir teknoloji meraklısı ve sürekli gelişen Kripto Varlıklar ve Token Ekonomisi alanında derin araştırmalar yapmıştır. Şu anki görevine ek olarak, uluslararası konferanslarda workshoplar, konuşmalar vermekte ve bu alanda start-up’lara mentorluk yapmaktadır. Dr. Phillips, evli ve 2 kız çocuğu annesidir.

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği lisansı sonrası, İngiltere’de York Üniversitesi’nden yüksek lisans...

Dr. Gökçe PHILLIPS

Crypto Index Series CEO'su ve Kurucu Ortağı

Dr. Mert ÖZARAR

HAVELSAN Siber Güvenlik Direktörü

Dr. Özarar has been active in the information security industry for the last 17 years. He is quite capable of viewing abstract and present cybersecurity concepts through a business lens. He has previously acted as the software engineer, project manager, and R&D officer at TurkTrust. He worked for Infosec Global Canada as a technical director in their global offices located in Toronto, Zurich, and Riyadh, respectively. He founded ISG’s local joint-stock company and worked as its managing director with a twin role acting as local CTO. Starting from the very first day of 2020, he is the group leader of HAVELSAN’s worldwide cybersecurity and defense operations. He is serving as a security researcher, validator, technical expert, responder, business developer and lead for global accounts. Besides, he is one of the pioneers of the digital signatures, quantum-resistance and 5G security in the region.

He has graduated from METU Computer Engineering and Mathematics departments with High Honor’s double major program. He has further obtained his two successive M.Sc. degrees from Computer Engineering and Cryptography departments. He also holds a dissertation on Computer Security and Applied Cryptography from METU. Mert has several publications and book chapters on Information Security. He is also an assistant professor at the Computer Engineering Department of the University of Turkish Aeronautical Association.

Dr. Özarar has been active in the information security industry...

Dr. Mert ÖZARAR

HAVELSAN Siber Güvenlik Direktörü

Taner DURSUN

TÜBİTAK BİLGEM Blokzincir Araştırma Laboratuvarı Kıdemli Başuzman Araştırmacı

Lisans derecesini İstanbul Teknik Üniversitesi, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden 1994 yılında almıştır.

Aynı bölümden 1998 yılında aldığı Yüksek Lisans derecesinden sonra Doktora çalışmasını, Merkeziyetsiz ve Yüksek Başarımlı Hesaplama Sistemlerinin Politika Tabanlı Yönetimi başlığı altında yürütmüştür.

1998 yılından itibaren TÜBİTAK BİLGEM (Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi)’nde Araştırmacı olarak çalışmaktadır.

Bilgi Güvenliği, Kriptoloji, Dağıtık Sistemler, Yüksek Başarımlı Hesaplama Sistemleri, Güvenlik Yönetim Sistemleri, Yazılım Mühendisliği içerikli çeşitli Ulusal ArGe projelerinde, geliştirici, analist, sistem mühendisi ve proje yöneticisi olarak çalışmıştır. Aynı dönemde, NATO’nun Elektronik Kripto Anahtar Yönetim Sistemleri çalışma gruplarında ülke temsilcisi olarak görev almıştır.

Halen Kıdemli Başuzman Araştırmacı rolünde, TÜBİTAK BİLGEM Blokzincir Araştırma Laboratuvarı’nın yöneticiliğini yapmaktadır. Güncel çalışma konuları arasında, dijital paralar, blokzincir mimarileri ve yeni nesil dijital kimlik yönetim sistemleri bulunmaktadır.

Lisans derecesini İstanbul Teknik Üniversitesi, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden...

Taner DURSUN

TÜBİTAK BİLGEM Blokzincir Araştırma Laboratuvarı Kıdemli Başuzman Araştırmacı

Güven Orkun TANIK

TUSAŞ Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi Müdürü

2006 yılında ODTÜ Bilgisayar Mühendisliğinden, 2007 yılında Elektrik&Elektronik Mühendisliğinden mezun olmuştur. ODTÜ’de Bilgisayar Mühendisliği alanında masterını 2010 yılında tamamlamış, doktora çalışmaları halen devam etmektedir. 2007 yılında iş hayatına Havelsan’da başlamış, 2012 yılında Arçelik’e geçmiştir. Bu şirkette Beko POS yazarkasa altyapısını kurmuş, veri analitiği ve makine öğrenimi çalışmalarını 2019 yılına kadar yönetmiş, sonrasında TUSAŞ’ın yapay zeka ekiplerini kurmuş ve halen bu çalışmaları devam ettirmektedir.

2006 yılında ODTÜ Bilgisayar Mühendisliğinden, 2007 yılında Elektrik&Elektronik Mühendisliğinden mezun...

Güven Orkun TANIK

TUSAŞ Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi Müdürü

Şenol VATANSEVER

Global Bilişim Derneği (BİDER) Başkanı

1979 yılında İstanbul’da doğdum. Evliyim ve bir çocuk babasıyım.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun oldum. Üniversite yıllarımda İktisat Fakültesi’nde Asistan Öğrenci olarak görev aldım. Fakültenin ilk web sitesinin hazırlanmasını ve devamlılığını sağladım.

Askerlik görevimi Çankırı’da 9. Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda tamamladım. Lisanslı satranç sporcusuyum. Askerlik sırasında Tugay satranç şampiyonu oldum ve Kolordu turnuvasında Tugay’ı temsil eden satranç takımında yer aldım. İlkokul, ortaokul ve lise satranç şampiyonluklarım ile de turnuvalara katıldım.

Kuruluşunda yer aldığım Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu’nda Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreter Yardımcısı görevlerini yürüttüm. 2007 yılında İstanbul 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı, 2011 yılında İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı oldum.

Gazete ve haber portallerinde editörlük ve yazarlık yaptım. Halen Dijital Biz Dergisi Genel Yayın Yönetmeni görevinde bulunuyorum. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ile ilgili 1KVKK.com, 5G ve telekomünikasyon ile ilgili Well5G.com web sitelerini yönetiyorum.

Eczacıbaşı Bilişim, Bilge Adam, Servus, Probil, Proline, TEB İletişim gibi şirketlerde edindiğim 20 yıllık satış, pazarlama, kanal yönetimi ve danışmanlık deneyimimi özgün yaklaşımla birleştirerek Türkiye ve yakın coğrafyada ilk tercih edilen bilişim şirketi olmak üzere Vatansever Bilişim Anonim Şirketi’ni kurdum.

Siber Güvenlik, Güvenlik Bilgi ve Olay Yönetimi (SIEM), Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) ve Türkiye Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) çerçevesinde Veri Keşfi ve Sınıflandırma yazılım çözümleri üreticisi Patriot Teknoloji Anonim Şirketi‘ni kurdum.

Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Mezunlar Cemiyeti (İFMC) Üyesiyim. 2017 yılında kurduğum BİLİŞİM GRUBU’nun ve 2018 yılında kurduğum Bilişimciler’in Başkanıyım. 2020 yılında kurduğumuz Global Bilişim Derneği’nin (BİDER) Kurucu Başkanıyım.

1979 yılında İstanbul’da doğdum. Evliyim ve bir çocuk babasıyım. İstanbul...

Şenol VATANSEVER

Global Bilişim Derneği (BİDER) Başkanı

Prof. Dr. Zülfükar SAYGI

TOBB ETÜ Matematik Bölümü Öğretim Üyesi
Eğitim:
Lisans ve Yüksek Lisans ODTÜ Matematik
2007 – Doktora ODTÜ Kriptografi.
İş Deneyimi:
2000-2002 yılları arasında Tübitak UEKAE’de araştırmacı,
2002-2007 yılları arasında ODTÜ Uygulamalı Matematik Enstitüsünde araştırma görevlisi,
  2007’den bugüne kadar TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Matematik Bölümü’nde öğretim üyesi,
2015-2016 yıllarında University of California, Santa Barbara Computer Science bölümünde ziyaretçi öğretim görevlisi.
İlgi alanları:
Kriptografi, Sonlu Cisimler ve Uygulamaları, Kombinatorik ve Çizge Teorisi.

Eğitim: Lisans ve Yüksek Lisans ODTÜ Matematik 2007 – Doktora...

Prof. Dr. Zülfükar SAYGI

TOBB ETÜ Matematik Bölümü Öğretim Üyesi